ARPOL

Obróbka metali

Obróbka metali W ARPOL

Jeżeli chodzi o obróbkę metali to jest ona ściśle powiązana z taką czynnością jak spawanie. Znana jest ona większości z nas z tego względu, że w niejednym gospodarstwie domowym można znaleźć spawarkę. Używa się jej do drobnych robót w obrębie domu. Do takich czynności będziemy mogli zaliczyć, np.: przespawanie furtki czy tym podobne.

Nie da się ukryć, że jest to jednak amatorskie spawanie, którego to spawalnictwem za bardzo nie możemy nazwać. Warto również zaznaczyć, że spaw wykonany przez zwykłą spawarkę niczym szczególnym nie zachwyca. Jeżeli chodzi o profesjonalne metody spawania to jest to z pewnością spawanie tig i spawanie mig.

Spawanie tig wytwarza wytwarza łuk elektryczny przy pomocy wolframowej elektrody nietopliwej, która znajduje się w osłonie gazu obojętnego. Jeśli natomiast chodzi o spawanie mig to jest ono wykonane za pomocą łuku elektrycznego, który to jest wytwarzany przez topliwą elektrodą i materiałem spawanym. Są to więc nowoczesne sposoby obróbki metali, które swoje zastosowanie znajdują w wielu dziedzinach życia.

PARTNERZY